Skip to content

Batıkent Çakırlardan Ev alacaklara Tavsiyeler

Temmuz 24, 2011

Batıkent Çakırlar ya da diğer adıyla Turgut Özal Mahallesi, Ankara’nın en gözde yerlerinden bir tanesi. Hem daire kalitesi olarak hem de gelecek planları dolayısıyla buralardan ev almak çok mantıklı gibi duruyor. Biz de yaklaşık 6 ay’lık süreçte yaşadığımızı toparlamak istiyorum.

Emlakçılara dikkat edin!

Çakırlarda bir sürü emlakçı vardır. Genelde, siz bir ev bakmaya gittiğinizde istinasız tüm emlakçılar, sizin nasıl bir ev almak istediğiniz ile ilgilenmek yerine, 10-15 bin lira komisyon alabileceği evlere sizlere yönlendirirler.  Mesela, biz ilk olarak ATA emlak‘a gitmiştik; Kendisini oranın müdürü olarak tanıtan, saçları yalanmış, sarışın delikanlıya istek olarak, 150 bin civarında bir bütçemizin olduğunu söyledik.Ellerinde ev olmadığını söyleyip bizimle ilgilenmediler bile. Halbuki Sahibinden.com üzerinde bir sürü ilanları vardı, 140-160 bin aralığında.

Yine sahibinden.com üzerinden araştırıp, gittiğimiz Yer Küre emlak‘da bizi oranın sahibi olduğunu söylen yaşlı bir amca karşıladı.Kendilerine gelen kişilerin %99’u ev sahibi olurmş:) Eyvallah. Biz %1’in içerisinde kaldık çünkü bizi yönlendirdiği Kayra-Yuva isimli daireye 185 bin demişti. 1 saat sonra başka bir emlakçıya sorduğumda aynı daireye 170 bin’e buldum:) Diğer gösterdiği tüm dairelerde, fahiş fiyatlıydı. Ha bir de,  bizi sevdiğini ve ” sizde komisyon yok” demesi yok mu 🙂  alem adam walla.

Aralarında en komiği, Evin Burda Gayrimenkul çalışanlarıydı:) Adamlar, su içmeye götürüp, sussuz getiren tiplerden:) sürekli olarak kalabalık geziyorlar, gören çete sanar! Samanyolu diye bir sitede 3. kattaki eve bakmıştık. 197 bin fiyat söylediler. Ben fazla bulduğumu söylediğimde; Yook abiii, bura bu fiyata bu hafta sonu satılırrr!! 1,5 aydır gözlemliyorum hala satılacak 🙂  197 binlik dairenin komik tarafı şuydu, adamlara daire ilgili ne sorarsam sorayım hep olumlu cevap veriyorlardı. Örnek: Binanın altında otopark fln var mı? – Evet XX. araçlık otopark var! Gerçek şu ki, binanın altında sığınma yeri var, otopark yok.  Ayrıca yine aynı arkadaşlar; binada jeneratör olduğunu, oyun parkı olduğunu, kapıların mobilya olduğunu ve sitenin her tarafına yakın zamanda güvenlik kameraları ile donatılacağını söylemişlerdi. Alayı yalan!   160 metre karelik eve 180 metre kare dediler 🙂   Sonuç oalrak bu eve 197bin fazla dediğimde Cevap olarak Karşı binada evler 230 bin! Ulan banane karşı binadan, karşı bina güzeldir; ev de pahalıdır. Adamlar karşı binayı örnek göstererek bu evi satmaya çalışıyorlar:)

Ha bi de, Tepe emlak var. Biz şuradaki eve bakmak istiyoruz diyerek gittik. Adamlar bizi “şurada daha güzeli var” diyerek taa Ostim’e götürdüler:) Oha. Gösterdikleri evin fiyatı 185bindi. İlk istediğimiz eve sonra gittik.  Dediğim gibi sizin nereye gitmek istediğinizin çok fazla önemi yok, onlar öncelikle daha fazla kar edecekleri yere götürüyorlar:) Gerçi aralarında en dürüstleri Tepeydi, haklarını yememek lazım. Hatta teşekkür ederim.

Baktığım evlerden en komiğime giden şeyse, ‘akıllı ev’ olarak lanse edilen caminin yanındaki projeydi. Kendisini pazarlama müdürü olarak tanıtan şahıs, akıllı evin ne olduğunu bilmiyor ya da benim mühendis olduğumu tahmin edememişti:) Pazarlama müdürü arkadaş akıllı evin özellikleri olarak bana şunları saydı; komşu evlerin balkonları yan yana değil, klozet duvara gömme olacak, kapının yanındaki duvara ipad gelecek, dış cephe mantolamalı olacak gibi şeyler saydı. Örnek dairenin metre karesinin, bana söylediği olması gereken metrekareden daha fazla olduğunu düşümdüğümü söylediğimde ise, aldığım cevap kanımı dondurdu: “Örnek daire 10 metre kare büyük zaten”. Oha. Resmen adam kandırıyorlar.

Kısacası, ne emlakçılara ne de pazarlamacılara güven olmuyor. Siz siz olun bunları dikkate alın;

 • 3 Ay sonra burası biter abi! %99 yalan.
 • Giriş kattaki evlere bile fahiş fiyat isterler. Aynı paraya daha iyisini bulabilirsiniz.
 • istinasız her ev için “bu ev çok karlı” ve “bu ev 1 haftaya satılır” derler. İnanmayın. Bakkaldan sigara değil, ev aldığınızı unutmayın.
 • İskanı alınmamış evleri tercih etmeyin.
 • O binada oturan yoksa,bilin ki o binada sorun vardır.  Çakırlarda bir kaç bina problemlidir bilginize.
 • Binada oturan varsa, emlakçıdan değil, bina sakinlerinden bilgi alın.
 • Çakırlarda, çok dandik evlere 160-170 bin isterler. Sakın kanmayın.
 • Çakırlar tarafında değer kazanacak evler, Ostim tarafına olanlar değil; büyük göbek civarı olacağını tahmin ediyorum. Metroya yakınlık, botanik, milli park vs. gibi unsurları unutmamak lazım.

Ulusoy inşaat

Çakırlar ile ilgisi yok ama yazmadan edemiyeceğim. Son olarak Ulusoy İnşaat’dan bahsedeyim. Şubat 2011’de Biz bu arkadaşlardan ev almaya niyet ettik hatta imza aşamasına geldik. Batıkent Prestij -2 konutlarını düşündük. Bizi bir tarlaya götürdüler, 15 Mart 2011’de inşaatın başlayacağına dair sözler verildi. Satış görevlisi bayan öve öve bitiremedi siteyi. Bayanın anlattıkları arasında en çok tenis kortunun olacağına sevindim. Sonra bize verilen site özellikleri listesinde, “tenis kortu” diye bir şey göremeyince bozuldum ama yine de umudumu koruyarak satışcı bayana sordum. “Orada tenis kortu yok efendim” dediğinde ise o aşamadan sonra inşaata karşı bir şüpheli yaklaşmaya başladım. Dikkat ettiğim şey şu oldu; Bu insanların ankarada 5-6 tane inşaatı var ve hiç birisi bitmemiş projeler. 1 tanesi bile bitmedi. ilginç. Sonra, biz büyüklerimizin telkinleri ile tarla halindeki bu evden vaz geçtik ama aklımız hala orada kaldı. Çünkü konumu ve fiyatı hoşuma gitmişti.  Nisan ayına geldiğimizde,tekrar aradım. bana inşaatın 15 gün içinde başlayacağını söylediler. Sonra biraz beklemeye karar verdik ve Haziran ayında aradım. İnşaat 15 gün içinde başlayacak dediler:) Şuan bu satırları okuduğunuzda temmuzun 24’ü oluyor ve ben az önce tekrar aradım Ulusoyu. Ağustos sonunda inşaatımız başlayacak dediler:) İnşaatın neden geç başladığını bilmiyorum ama sürekli 15 gün diyorlar. Ha birde, Çukurambardaki Ulusoy Plaza’nın Ulusoy inşaata ait olduğunu zannetmeyin, biz zannettik, siz zannetmeyin. Ulusoy inşaatın, Ulusoy turizm ile ilgisi olduğunu da zannetmeyin; her ne kadar satış görevlilerinin iki firma için “amca çocukları oluyor sahipleri” demiş olsa da. Yalan olabilir.

20 Nisan 2016 Güncelleme:

Çakma Ulusoy Yakalandı. Kendisini, Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Haluk Ulusoy’un akrabası olarak tanıtarak Ankara’da 2 bine yakın konut satan Çetin Ulusoy’un yakalanarak bu sabah mahkemeye getirildiği öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/cakma-ulusoy-25281763

Ev almak çok meşakkatli dostlar. Allah yardımcınız olsun. Çakırlar ile ilgili sorularınız olursa yorum olarak sorun, bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım.

 

20 Nisan 2016 Güncelleme:

Değerli emlakçı arkadaşlar: Lütfen. Seviyenizi düşürmeyin. Ben ne yaşadıysam onu yazdım. Yazdıklarımın tek kelimesinde yalan yok. Belli ki toplumda size karşı ciddi bir güvensizlik var. Bence önce bunun farkına varın. Başınızı öne eğin ve işinizi düzgün yapın. Lütfen. Sonuçta, insanları kandırarak hak etmeden kazanacağınız para sizden, çoluğunuzdan-çocuğunuzdan çıkar. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz.

Değerli müteahhit arkadaşlar: Bu blog yazımı benim gibi ev almak için çırpınanlara hitaben yazdım. Sizin “şu siteler çok kötü oradan almayın, gelin bizim inşaattan alın” diye reklamlarınızı yapabilmeniz için değil. Bu minvalde gelen yorumlarınızı yayınlamıyorum, yayınlamayacağım.

 

Reklamlar

From → Uncategorized

97 Yorum
 1. Hasan permalink

  Ahsenler Yakamoz diye bi site varmış 235000 lira istiyorlar 5.kat sizce nasıl?

  • Selam hasan,

   orayı biliyorum. Apartman güzel ama evin içinde bazı ucuzluklara kaçılmış. Mutfak dolapları ve tezgah kötü. Yatak odası çok dar. Banyo küçük geldi gözüme. Bence 235bin edecek bir ev değil orası.

  • ozan permalink

   salih bey ben çakırlar çiftliğinin yanında dalgıç sitesindeyim emin olun pahalı 225.000 tl ye 4+1 orta kat ve ful daireler var paranıza yazık etmeyin markalarada aldanmayın çünki tişört değil ev alıyorsunuz

  • sari insaat 4.etaptan daire altık 2011 yılında hala baslayamadı, bu sekilde alıpta bekleyen varsa bana , firma sahiplerinin ne bilgi verdiğini söyleyebilir mi?2014 teslim alacaktık daha bir kepçe dahi vurulmadı.

 2. Ahmet permalink

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ben 2164. cadde üzerindeki siteleri soracaktım. Akkent, Sarıkent ve Yeşilkent siteleri var. Fiyat olarak Sarıkent ve Yeşilkent biraz daha uygun. Fiyat/Kalite parametresine göre tavsiyeniz var mıdır?

 3. Atilla Han permalink

  Ben de ilkyerleşim bölgesinden arıyorum. Gözüme Astim evlerine takıldı. Sizce o civardaki evlerden veya projelerden hangileri mantıklı? Tavsiye edeceğiniz bir site varmı acaba? (İlkyerleşimdeki Astim evleri 230-220 bin tl arası 3+1)

  • berat permalink

   Bir arkadasim Astim Bati Towerden daire almis .kapali havuz yapmislar 3 cocuk anca girer.ASTIM INSAAT havuz yapmayi beceremediginden izalasyon olmadigindan ust katta oturan daire sahibi nem rutubet ve sesten kullanim konusunda
   sikinti olmus.yazin cocuklar bile kullanamiyordu.Yani sozde havuz daire iscilikleride cok kotu sakin almayin paranizi sokaga atmayin

 4. gezgin permalink

  Hocam akıllı evler için yorum yapmışsınız.
  Size sormak istiyorum. Oradaki proje 135 ve 145 m2 lik 110 dairelik 2 bloktan oluşuyor.
  Benim size sorum örnek daire 155 m2 mi diyorsunuz?
  Çünkü oradakiler 145 m2 diyorlar.

  • walla hocam şimdi hatırlayamıyorum fakat zamanında böyle birşey yaşamıştım. Bana satmaya çalıştığı evin metrekaresi mesela 100 iken, örnek daire 110′ metrekareydi. Fakat metre karesini ve hangi ev olduğunu tam hatırlamıyorum.

   • fikret permalink

    düzgün inşaat gerçekten şirketin ismi gibi kendileride çok düzgün

 5. hasan permalink

  iyigünler.. benim sorum akıllı evlerle ilgili olacaktı. Sizce örnek daire 155 m2’midir?
  Çünkü bir blok 135 diğer blok ise 145 m2 olacak o projede.
  Cevabınız benim için çok önemli şimdiden teşekkürler….

 6. Bahadır permalink

  Yorumlanızı cok haklı bulduk. Bizde aynı evi farklı emlakçılarda 20-25 milyar arasında değişen farklarla buluyoruz. Biz de çakırlardan ev almayı düşünüyoruz. Akkenti beğeniyoruz ama çok pahalı geldi. Sizin önerebileceğiniz kombili bir ev duyar iseniz haber verirseniz seviniriz.

  • ozan permalink

   dostum sahibinden istersen 3+1 net 128m2 brüt 142 ölçebilirsin emlacı yok komisyoncu yok artı ilk öğretim okulunun yanı ve çakırlar çiftliğinin en gözde yeri gsm 0544 338 67 09
   gel gör almak gerekmez yılların emeğini getirip komisyonculara vermeyin saygılar

   • ozan permalink

    pardon 142m brüt 128 net olacak

 7. hasan permalink

  bahadır bey sanırım akıllı evlerden bahsediyorsunuz fiyat olarak farklı diye???
  ankira 2 prestige sitesi nasıl sizce?? biz oradan ev almayı düşünüyoruz. ama karar veremedik.
  inşaat baya iyi gidiyor gibi.

  • ozan permalink

   hasan bey ulusoy inşaatın sahibi öldürüldü ondan dolayı sorun var firmada

  • adsız permalink

   hasan bey ankira 2 den ev almak gibi bi hataya düşmeyin biz ankira 1 den aldık evi ve çok pişmanız inanın evlerimiz bitmedi ve biz içlerini kendimiz tamamlamaya çalışıyoruz avcıgil inşaat yalanın dolanın insanları aşağılamanın yeri apartman içi hic yapılmadı evler özellikle dublex evler berbat durumda asansörler elektirik şirketine borcu olduğundan faaliyete geçmiyo, doğal gaz ha bir hafta sonra yok iki hafta sonra diye diye tam tamına 5 ay geçti hala milleti oyalamaya devam ediyorlar ne gelen ne giden çevre düzenleme derseniz o tan felaket bu şirketin uçan kuşa borcu var ve arayıp sorduğumuzda eksikleri adamlar özellikle yusuf denen şahıs bağırıp çağırıyo insanları aşağılıyo para yok kardeşim canımızımı alacaksınız diye tersleyip telefonu yüzümüze kapatıyo görüşmeye büroya gidiyoruz sekreter bize çay getiriyo bekleme salonunun kapısı kapanıyo ve adamlar o sırada arazi oluyo onlara hakkımı helal etmiyorum benim çocuklarımın ve diğer komşularımın çocuklarının hakkını yiyorlar benim çocuklarımın hakkıyla kendi çocukları havalı havalı kimseyi beğenmez şekilde gezmeyi biliyorlarsa allah onlardan da çıkarsın hakkımızı arkadaşım siz siz olun yanaşmayın oraya gerçekten hızlı gidiyo ama birden duracak o bina unutmayın bizde öyle diyorduk ama aniden durdu yapmadılar bir çivi bile çakmıyorlar binaya şimdi kendiniz bilirsiniz ama para kolay kazanılmıyo bütün varımızı yoğumuzu verdik oraya haram olsun sürünsünler inşallah

  • mağdur permalink

   bende ulusoy inşaat maduruyum.prestij 1 den almıştım.halen yalanlarla zaman geçiriyorlar bizler ödemeye devam etmek zorudayız.senetler bankaya verilmiş.hiç güvenilir firma değilmiş.

  • gürkan permalink

   sakın almayın pişman olursunuz

 8. hasan permalink

  mrb hasan bey bız cakırlar buyuk göbek onundekı astim bloklarında bır ev begendık.cok gusel fakat tek sorunu dukkan ustu daıre olması fıyatıda 190bın tl sizce yorum yaparmısınız?

 9. slm ben wec arme emlaktan mehmet emin YALÇINKAYA buradaki yorumların hepsine katılıyorum işini bilmeyen daha iki kelimeyi bir araya getirip cümle kurmasını bilmeyen insanları bu işi yapmaya teşvik ederlerse olacagı bu.

 10. sevgili mühendis kardeşim yorumunu begendim ama 100 kişiden 3 veya 4 kötü diye diger emlakcıları kötülemeye hakkın yok onunu için kimi kötü olarak biliyorsan onun hakkında yorum yapve genel olarak yalancı tabiri kullanma vede mesale benim tanıdıgım bir mühendis var 150 lafın 149 yalan buna biz kendi için yorum yaparız ali dalmış yıldız emlak ay-me emlak
  0532 330 92 32 0533 746 36 25

 11. Yerkure Emlaktan ev kiraladık, daha sonra oturmadan evden vaz geçtik. Firma sahibi Mehmet bey ev sahibiyle görüştü. Ev sahibi geldi. ama verdiğimiz. Peşin kirayı vermek istemedi. Mehmet bey böyle bir şeyin etik olmadığını söyledi ev sahibine ama adam ısrarcı oldu. Bunun üzerine Mehmet bey parayı kendi cebinden çıkarıp verdi.
  Umarım ev sahibinden alabilmiştir. Helal olsun dürüst esnafmış.

 12. ilhansalbas permalink

  hani yorumlara cevap veriyordunuz:? Astim inci konutları 1. kat 4+1 270.000 tl eder mi astim hakkında düşüncenizzz.

 13. gürkan permalink

  ulusoy insaat batıyor inanılmaz zor durumdayız artık mahkemeye verdik muhatap bulamadığımızdan

 14. orhan permalink

  Batıkent Çakırlar civarında şu an işyapan inşaat firmalarından olan;
  1-Tokyar İnşaat
  2-Akpınar İnşaat
  3-Astim İnşaat
  4-Ege Grup
  5-Şah-Taş İnşaat gözlemlediğim kadarıyla (kooperatif üyesi olarak ev sahibi olduğumdan12 yıldır bölgeyi bilen birisi olarak) bölgede en temiz çalışan vede sağlam firmalar.

  • yeliz permalink

   Şah taş inşaat batı bahçe konutlarını satışa sunmuş lütfen bize yardım edin nasıl bir firma vadettikleri doğrumudur acaba yarım bırakıp kaçan firmalar gibi durmuyorlar sizin yorumlarınız nasıl

 15. kaan permalink

  Ben yerinizde olsam kooperatif dairesi tercih ederim sebebi dış cepheleri sıvalı ve alçılı müteahhit in yaptığı daireler tuğla üzerine direk mantolama yani göz boyama ayrıca kooperatif evlerini ucuza alıp örneğin 2. kat bir daire ortalama 150.000_160000 arası alırsın içini zevkine göre döşetirsin
  onunda masrafı maksimum 15000 tl sana 160000 ortalamaya mal olur ve inanın deprem yönetmeliğine göre yapılm ıştır ve kanaatimce daha sağlamdır

  inşaat mühendisi
  kaan ARAS

 16. AHMET permalink

  o bölgedeki en düzgün siteler AKKENT, BATI YAKASI…

  • olcay permalink

   Cakirlar Park Sitesini de dusunun derim. Ben yaza bi daire alabilirim. Kolejlere yakinliginin yani sira ilkogretim okuluna da yakin. Ha bir de astim kent modern var ama seneye teslimmis. Bir de fiyatlari pahali geldi bana.

 17. Umut permalink

  Merhaba, bu bölgedeki Kardelen Mahallesi’ndeki Batı Yakası 2, Akkent gibi projelerle ilgili görüşleriniz nelerdir. Bu projelerden mi almak daha mantıklı yoksa müteahhit veya emlakçıdan mı? Teşekkürler…

 18. Burcu permalink

  Ankirayı asla düşünmeyin derim. Alanlar pişman.

 19. hamza permalink

  biz 6 öğretmen arkadaş bir araya gelerek kendimiz bir apartman yaptık 8 daire giriş katları arsa sahibine verdik.14 ay gibi bir sürede bitirdik şu anda oturuyoruz.maliyeti bana 85 civarına geldi.şu anki değeri 150 civarı.yani aslında mütahitten alınırsa yüzde yüze yakın zarar ediyorsunuz.sağlam ve dürüst kişilerle biraraya gelinebilse en güzelini en ucuza maledebilirsiniz.

  • hayırlı günler sizleri teprik ediyorum herbiriniz güle güle oturun evlerinizde.inşaat işlemleri nasıl bu işlerden anlamayanlar sizin gibi nasıl yapa bilirler açıklarsanız sevinirim

 20. umut permalink

  çakırlar yeşilkent sitesinin yüklenici firmasını öğrenmek istiyorum mütaahit firmayı bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

 21. ilkay permalink

  arkadaşlar behzatoglu konutları nasıl acele bilgi istemekteyim…

 22. ayten permalink

  astimin evleri hakkında neler düşünüyorsunuz?fiyatları uygun mu?

 23. pınar permalink

  merhabalar
  ev alma serüvenine daha yeni başlamıştık ki yazınızla karşılaştım..hem umudum kırıldı aslında sevindim de en azından danışabileceğimiz biri var diye:)bu mahalleyi hiç bilmiyoruz tam olarak nerede?ve tavsiye edebileceğiniz yukardaki kriterlerin dışında düzgün edepli emlakçılar var mı?bütçemiz çok fazla değil maalesef..fiyatlarla ilgili bilgi de alabilir miyiz..ilginize şimdiden teşekkürler…

 24. hasan permalink

  Sarı inşaat Sarıkent özel etap, sarıkent 2 nin arkasından satın aldık. SArı inşaatı çok tavsiye etmiyorum.2012 Eylül dediler 2013 Şubat oldu hala teslim etmediler.

  • Hamit SARI permalink

   hasan bey siz yamuk firma görmemişssiniz ben sizin komşunuz sayılırım ismim hamit sarı 45 numarada oturuyorum ömer sarının oğluyum yakın zamanda ankarada olacagım tabiki yorumlarınızı ve eleştirileriniz yüz yüze dinlemek isterim teşekkür ederim kolay gelsin…

   • samet höke permalink

    hamit bey biz 2 sene önce sarıkent 4 projesinden daire aldık 2014 te teslim dediniz her sordugumuzda önümüzdeki ay başlıycak diyorsunuz 2 sene oldu proje dahi yok oratada !

 25. aslan permalink

  arkadaşlar çakırlar büyük göbeğin oralardaki evler ileriye dönük pirim yapacak evler çünkü metronun gelmesi 1 yıla kadar ve botanok parkının yapılması birde karşı tepeye büyük bir şelale yapılacak o yüzden o bölge deyer kazanacak

 26. KARACA permalink

  ankira 2 gercekten cok iyi bir site.yanına ingiliz kültür kolejide açılıyor.önünde park var ve tünel kalıp olduğu için güvenli.bunun yanı sıra akıllı ev teknolojisi var evler gercekten ferah..çakırlara göre çok iyi daireler ben bir tane aldım bekliyorum..ama insaat iyi devam ediyor masallah

 27. arda permalink

  mıllet atıp tutuyo çakırlarda ölü eşek arayan baya çok kendini uyanık zannedenler özellikle ahsenlere kalıte düşük diyo haklısnz YEŞİLKENT EDER O KADAR :))))

  • harun permalink

   Kaanbau. Dilbaz metal. Ve gm resterasyon firmalarini bilen varmi. Ücünün ortak Elegant tepe diye bir projeleri var.

 28. tuncay permalink

  mrh,cakirkarda s.s ulusu kooparstif evleri var ,sarikent sitesinin arka tarafinda. ordan ev almayi dudunuyoruz asansor yok henuz coj fazls oturanda yok. binalar 5 katli ve bizim dusundugumuz daire 5. katta fiyati 140 bin .gelisebn bir semtte burasi tercih edilmeli sizce

 29. Gül permalink

  Çakırlarda site içinde ev almak istiyorum.150000-180000 TL bütçem var.nerelede sahibinden alabilirim.yeni bina şart değil.

 30. deniz permalink

  Akkent tavsiye ediyorum o bölgede gezin göreceksiniz böyle bi site yok oturanlar da mekanda oldukça nezih Astimde güzel güvenilir ama site değil genelde tek bina yapıyorlar tercih sizin .

 31. olcay permalink

  Ev alirken ozellikle kolejlere yakin yerleri de tercih edebilirler. Mesela aktif koleji, ingiliz kultur koleji, kariyer koleji vb.
  Benim gozume kestirdigim bir site vae. Cakirlar park sitesi. Bilginiz var mi?

 32. çakırlar son 5 yıl içinde bayagı deger kazandı hele göbek çevresi koop.evleri daha uygun dar bütcelilere göre. yapsatcılardaki evler bayagı lüks pahalıda ama deger herbirileri bir ayrı güzeller çokda kullanışlılar evde lazım olan herşeyi düşünmüşler en ince ayrıtılar dahi .kop evlerininde borçsuz olanına ,ruhsatlı olanına iskanları alınmış olanına kısacası koparatif sorunları olamamsına bakın.araçları olmayanlarda üzülmeyin tüm ara sokaklara kısa aralıklarla rink otobüsleri var her 10 dakikada .cevre olarak çok güzel ben 9 senedir çakırlardayım çok memmunuz oksijeni bol heryer ferah komşulukları güzel ALLLAH dahada iyilikler versin hepimiz evlerimizde hayırlarla oturalım inşallah

 33. murat permalink

  selam arkadaşlar belki yorumda bulunmak için çok geç fakat çakırlar büyük göbek tarafının neredeyse uzmanı oldum.iki yıldır girmediğim yer kalmadı.geleceği olan bir yer.ama evler tavan yaptı.üç beş sene sonra burası Çayyolu gibi olur benden söylemesi.bu arada tuana park evlerine de bir bakın derim.adam emlekcıya bile vermiyor evleri.bizzat kendi satıyor.işçilik malzeme ve konum süper.

 34. magdur permalink

  batıkentten ev almak istiyorum.nerelerde uygun fiyata bulabilirim.

 35. yeliz permalink

  Merhabalar biz batı bahçe evlerinden düşünüyoruz bize lütfen fikir verin

  • orhan permalink

   Şah-Taş inşaatın park sera evlerini gezmiştik 1 sene önce. İnşaat kaliteli. Sağlam bir firma. Park Sera şu an tam dolmuş durumda. Projenin konumu size uygunsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz..

 36. oguz permalink

  ahsenler inşaat nasıl ?

 37. HAMİT SARI permalink

  hasan bey soy isminizi bilmiyorum ama ben SARI İNŞAAT yönetim kurulu üyelerinden ömer sarı nın oğlu hamit sarı elbet zaman zaman yüz yüze geliriz ama binanız yerli yerince duruyor dimi. neyse ukala lık yapmak istemem ama ben şu an sarı inşşaatın başında olsaydım size daire satmazdım cünki siz böyle bir firmadan ev almayı dahi haketmiyorsunuz sizlere cok yazık neyse birde yüzüme karşı söylerseniz cok sevinicem 1 kasanın içinde tabiki çürük elmalar cıkabiliyor neyse yorumunuza saygı gösteriyorum şimdilik susuyorum ii günler

  • hacı ne saçmaladın ya? ben sizden ev fln almadım:) Yörü git işine.

  • yılmaz permalink

   Sayın Hamit SARI kirpi bile yavrusunu severken pamuğum diye severmiş dolayısıyla sizin bunu savunmanız çok doğal bir kaç soru sormak isterim size sarıkent 1, Sarıkent 2, Sarıkent3 sitelerinin iskanı varmı? temel aşamasında binaların bodrum katlarında doğru dürüst drenaj işinin yapılamadığından dolayı rutübet nem den ne hale geldiğini biliyormusunuz? bir arkadaşa binalar yerinde de duruyor demişsiniz de evet bina yerli yerince duruyor ama iskanı yok binaların binaların tabanı sular içinde yıllardır da bunları biliyorsunuzdur umarım. lütfen eleştriye açık olun biraz

   • yılmaz permalink

    ayrıca hasan beye tehditkar tavrınızdan ötürüde esefle kınıyorum ne demek bu “bunu birde yüzüme karşı söyleyin” demek.Zaten bunu söylemekle nasıl bir ruh halinizin olduğu belli oldu Sarı İnşaatı savunayım derken ihale mafya modeli geliştirmenize gerek yoktu. Eğer siz Sarı İnşaatı savunmak istiyorsanız lütfen susun çünkü bu tavrınızla insanların kafasında Sarı İnşaat’dan mı ev alıyoruz? yoksa bir mafyadan mı imajı ortay çıkıyor onun için siz bence savunmayın.

   • yılmaz permalink

    “ben eğer olsaydım size ev satmazdım” diyorsunuz da birde şöyle düşünün bakalım bu tavrınızla ev alırken orada siz olsaydınız belki o kişi sizden ev almayacaktı ne malum “binalar yerli yerinde duruyor demi” demişsiniz de yerinde durmaması için ne gibi bir sebep olması lazım? kötü yapılan evler yerinde durmuyor mu? biraz mantık lütfen. Allah vermesin de bir deprem olursa eğer o zaman anlayacağız yerinde mi değil mi? olup olmadığını.Siz artık yazmayın çünkü Sarı İnşaata daha fazla zarar veriyorsunuz

  • adem sarı nerde sen onu söyle adam fare gibi kaçıor ama yakalarsam verdıgım parayı fıtıl fıtıl alcam haberın olsun

  • ismet permalink

   bu sarı isimli arkadaş milleti kandırmayın. Bu siteden de rajon kesip millete kabadayılık yapma. Burası bir blog herkes kişisel fikrini yazacak. Yaptıysan, bitirdiysen evini borçlarını kapatıp zamanında evini teslim ettiysen ispatla, milleti sustur, boş boş konuşma.

 38. Hasan SARI permalink

  BU ARADA SARIKENT 4 PROJEMİZ ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA FALİYETE GEÇECEKTİR ŞİMDİDEN HAYIRLI VE UĞURLU OLUR İNŞALLAH TEŞEKKÜRLER.

  • Murat permalink

   iyi günler. sarıkent 4 projesi ne zaman faaliyete geçecek tam tarih verebilir misiniz?

  • Oktay Tüter permalink

   Sarı kent 1 ve 3 ün iskanları ile ilgili son durum nedir Hamit bey?

  • Sarı insaat 4 ne zaman gececek insaata biliyorsun tarih verir misin.2011 yılında girdim hala başlayamadı.2014 teslimdi.Siz sari insaattamı çalışıyor sunuz?Daire alanlardan birimisiniz?

  • yılmaz permalink

   Sarıkent 4 mü? dediniz önümüzdeki aylar damı? dediniz çok komiksiniz

 39. Selamlar; benim kardelen şirinözyuvam sitesinde evim var.satıp yerine çakırlardan almak istiyorum takasta olabilir…170.000-180.000 civarında….araştırıyorum ama…sizinde tavsiye edeceğiniz yerler olursa bakabilirim….teşekkürler……

 40. öncelikle buraya soru yada yorum yazan her arkadaşa aldıkları yada alacakları evde ağız tadıyla oturmalarını temenni ediyorum. Batıkentte ilk yerleşim yada kardelende bahçeli tripleks arıyorum bildiğiniz nezih hangi siteler var tavsiyelerinizi bekliyorum..

 41. Elif permalink

  Merhaba batıkent çakırlarda kiralık daire tutmak istiyoruz gidip baktıgımda yunus marketin orada bit emlakçı çakırların merkezi burası diyip bi ev gosterdi etraf da ya inşaat var yada tarla 🙂 insan oturmaya korkar ordA acaba çakırların neresi iyi yeri ???

 42. Burak permalink

  Valla biz çok gezdik eşimle, evlerin çoğu güzel Batıkent in en güzel yeri bence fakat fiyatlar uçuk, yukarıda yazan bir teknik arkadaşıma katılıyorum kooperatif evleri daha sağlam ve deprem yönetmeliğine uygun kaliteli binalar ama dış görünümleri lüx değil…Biz Gülen sitesinden aldık ve çok memnunuz dışı çok iyi gözükmesede içi ve sağlamlığı ve kullanım şekli MÜKEMMEL…Tavsiye ederim tabi satılık bulursanız..

 43. veysel permalink

  Ahsenlerden ev alan varmı nasıl bir firma sözünde duruyorlarmı.

 44. Tamam e mlakcılarla ilgili degindiğin konularda haklılık payın var. Muhendis olarak emlak işlerine mi el atmaya calışıyorsun. milleti güya bilgilendiririm diye ücretsiz danışmanlık mı yapıyorsun. herkes gibi sende öğrenmişsin ama kulaktan dolma. !! Ben gerçekleriyle biraz bahsedeyim,

  Çakırlar Çayyoluna ve Bağlıca bölgesine alternatif sessiz, gelişimi yakından takip ettiklerine inanan, ufku ve cebi dar, evden işe, işten eve dönen kısır döngüde çalışan, sosyal demokrat görünümlü mütehasıp ailelerden oluşan, sosyal aktivelerden uzak, ama konuşmalarıyla beklentilerin yüksek, daire fiyatlarına endeksli cebe göre uyusan her daireleri çok güzel denilip kabul gören, avantajı 128 m2 altında daire olmaması, çevre yoluna, istanbul yoluna, eryamana, ostim ve gimata yakın, metronun gelmesi ulaşımı merkeze yaklaştırması, metro beklentilerin yüksek ama fiyasko ile sonuçlanması, şelale yalanıyla manzara satışlarının olduğu, büyük ve bir o kadar tehlikeli göbeğin olduğu bir bölge. daire satış fiyatları eski on yıllık binalarda 142-250 ,,,,, yeni binalarda 250-400 bin lira aralığındadır.

  • He, mühendisliği bırakıp emlakçı olacağım. mal mısın? Emlakçı olayım da millet bana küfür mü etsin?

   Aklınca rol kesip yorum yazmışsın. Yok şöyle, yok böyle. Sen de sosyolog olmaya mı heves edersin inşaat işlerini bırakıp?

   • Oktay Tüter permalink

    Meslektaşım öncelikle tecrübelerini ben ve benim gibi ev arayan insanlarla paylaştığı için çok teşekkür ederim. Diline sağlık. Ağzı olan konuşuyor misali, işine gelmeyenler elbette olumsuz hatta edep sınırlarını zorlayan sözler edebilirler. Benzer emlakçı sahtekarlıklarını bende yaşadım. Her nedense baktığım hiçbir ev kötü değildi. Özellikle kuş pisliği içinde kalan bir evi asla unutamam. Emlakçı gayet pişkin bir şekilde siz buranın temiz halini düşünün diyebildi. Ama ben “Ulan mal herif, komisyonu almak için on hatta on bir takla atarsın, ama ekmek kazandığı şeyin temizliğini yaptırmak için iki kadın tutamazsın” diyemezdim 🙂

 45. orhan permalink

  Yusuf bey, yorumunuz biraz aşureye benzemiş.

 46. cansuvolkan permalink

  bizde çakırlardan ev aldık ahsenler sitesinden mütahitten değil emlakçıdan aldık ve mütahitin fiyatı ile sıfır araba fiyatı kadar fark vardı yani daha düşüktü.herkes bir değil sadece dikkatli olmak lazım piyasa belli sonuçta ,çok gezmiştik kolay değil ev almak,Allah herkese nasip etsin ağız tadı ile oturmayı.

 47. gürbüz yalın permalink

  BATIKENT ÖZGÜNEŞ KOOPERATİFİNDEN ÜYEDEN ÜYELİK DEVRİ ALDIM BİR PROBLEMİN OLMADIĞINI SÖYLEMİŞTİLER BAŞKANDA DAHİL.BU KOOPERATİFİN DURUMU HAKKINDA BİLGİNZ VARMIDIR SELAM

 48. Yaklaşık 200000 TL’miz var. Geniş ve yeni bir ev hayal ediyoruz.

  (Çocukların tahsili söz konusu olduğundan)
  Fazla kredi kullanmada ev alma ihtimali için,Batıkent’te alınabilecek daire için tavsiyelerini rica ediyorum.: unalcam@gmail.com

 49. akın permalink

  yeni mahalleden hangi mahalleyi önerirsiniz

 50. kerem permalink

  merhaba bizde yeni bir ev almayı düşünüyoruz ama sizce batıyamaç sitesi 4 . kat 245000 sizce nasıl ?

 51. DEMİR permalink

  S.a. Turgut Özal Mh. de ring güzergahında birçok eve baktım ama bulamadım 😦 herkes saçma sapan fiyatlar istiyor veren varmıdır bilmiyorum ama mesela hacıbektaş ortaokulu karşısında şüheda sitesinde geçen sene 160 – 190 istenen evlere bu sene yanlış duymadıysam 260- 300 bin aralığında isteyen daire sahipleri varmış. Site düzgün olabilir ama bu kadar prim yapacak bir gelişme olmadı 6500 tl mantolama masrafları oldu bu kadar üstüne 100 bin gibi korkunç rakam koydular.
  Neyse baya dertli bir şekilde kiradan kurtulup ev sahibi olmak isteyen kişilerdenim yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun kalırım. Bütçe :170 bin

 52. serkan permalink

  hasan bey bu önümüzdeki aydan kastınız önümüzdeki 50 aymı acaba?

 53. Yusuf permalink

  Merhaba. Mebuskent proje hak.bilgisi olan var mı. Güvenilir firma mı. Almaya değer konutlar mı. Tesekkürler

 54. Tuba permalink

  arkadaşlar ben de mühendisim ve çok gezdim sonunda aradığım evin olimpiyat köyde olduğuna karar verdim evin içi büyük ve kullanışlı uygun fiyata alıp kendi zevkime göre her yerini yeniden yaptırdım ve sonuç mükemmel oldu tavsiye ederim uyanık emlakçı çok ve sorunlu bina çok fazla çakırlarda aman dikkat diyelim 🙂

 55. elif permalink

  batıkent çakırlardan ev almak istiyoruz tavsiye edeceğiniz uygun fiyata evler varmı yardımcı olunn 🙂

 56. aglamak istiyorumm:(

 57. mehmet permalink

  Merhabalar haksaray sitesini duyan var mi birde cakirlar halki nasildir oturanlar cok memnun ama genede sormak istedim oranin en güzel sitesi evleri hangisidir?

 58. Hasan permalink

  sarıkent 4 hala arsa :)))

 59. handan permalink

  safirkent veya mücevherkente oturan varmı ev almak istiyorum sizce almalımıyımm

 60. Hasan Ali permalink

  Üç Balkon da cam balkon yaptırıldı,tüm ev tavanı köpük ile kaplandı. İlan Tarihi : 14.04.2015

 61. eko permalink

  Akkent paradise garden hakkinda yorumu olan varmi? Almis yada almayi dusunen yada çevreyi taniyanlardan fiyatları oldukca yuksek degermi sizce?

  • orhan permalink

   50 senelik geçmişi var. Sağlam firma. Akkent 1-2-3-4 ü yapmış. Şimdi bunu yapıyor. Arsa kendisinin. Bu çok önemli. Yani arsa sahibi denilen kişilerle uğraşmayacaksınız.

 62. seher permalink

  andaş inşaat batı panora deluxe hakkında bir bilginiz varmı acaba?

 63. Tevfik permalink

  Çakırlar denilen bölgenin hiç bir özelliği yok. Tıpkı eski Demetevler gibi betonlaşmış çok katlı binalardan ibarettir. Yeşillik diye bir şey yok. Araç park yerleri yok. Şimdiden araçlar ana yollara taşmış. Sosyal yaşam donatılardan mahrum, Sadece otel vari bir semt. Sırf para kazanmak adına dürüstlüğü, hakaniyeti, ahlakı ve etik değerleri ayaklar altına alan sözüm ona emlakçı denilen veya inşaatları yapan kişiler maşa olanlar bu semtin değerlendiğini söylüyorlar. Daire fiyatlarını da 300, 400,500 bin TL söylüyorlar. Gidin İnşaat Mühendisleri Odasına sorun en lüks inşaatın metrekaresini 1.375,00 TL olduğunu söyleyeceklerdir. Bu bölgede lüks inşaat olmadığı halde metrekare fiyatını 2500 veya 3000,00 TL olarak söylemektedirler. Bu insanlar nasıl ıslah olacaklar bilemiyorum. Zaten devlette bu kişilere zemin hazırlıyor. İş vatandaşın kendisine düşüyor. Bu konuda bilinçli olarak hareket edecek. Kandırılmaya müsaade etmeyecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: